Największa elektrownia fotowoltaiczna w Polsce

Elektrownia słoneczna o mocy 0,5 MW, a docelowo 5 MW, powstaje w Dąbrowie Rusieckiej gmina Rusiec, powiat Bełchatów. Właścicielem, a zarazem głównym wykonawcą farmy fotowoltaicznej jest firma Elbud Bełchatów.

czytaj więcej

Lokalizowanie kabli - SONEL LKZ 2000

Elbud Bełchatów świadczy usługi lokalizatorem SONEL LKZ 2000

czytaj więcej

Elbud dla Szczercowa

Dnia 14 marca 2017 r. weszła w życie Uchwała Rady Gminy Szczerców w sprawie przyjęcia zasad udzielania dotacji celowej ze środków budżetu Gminy Szczerców na dofinansowanie wymiany źródeł ciepła i zakupu wraz z montażem odnawialnych źródeł energii w celu ograniczenia niskiej emisji na terenie Gminy Szczerców. Dopuszcza ona możliwość udzielania Mieszkańcom gminy Szczerców dotacji celowych ze środków budżetu Gminy Szczerców na dofinansowanie wymiany źródeł ciepła i zakupu wraz z montażem odnawialnych źródeł energii w celu ograniczenia niskiej emisji na terenie Gminy Szczerców.

czytaj więcej

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o OZE

Prezydent złożył podpis pod przeforsowaną w ostatnich dniach w parlamencie nowelizacją ustawy o OZE. Nowelizacja zmieniająca założenia ustawy o OZE przyjętej przez parlament w lutym 2015 r. wchodzi w życie z dniem 31 grudnia 2015 r. Dzięki podpisowi prezydenta i braku vacatio legis nowelizacja ustawy o OZE, która została zaledwie kilka dni temu przyjęta przez parlament, może wejść w życie jeszcze przed początkiem 2016 r.

czytaj więcej

Bal Mikołajkowy dla dzieci z Dąbrowy Rusieckiej i okolic

W dniu 2015.12.04 odbył się Bal Mikołajkowy dla najmłodszych dzieci z Rusieckiej Dąbrowy i okolic. Podczas spotkania dzieci uczestniczyły w różnych zabawach oraz grach. Do zabaw włączyli się również rodzice obecnych na balu dzieci.

czytaj więcej

Z wizytą w elektrowni słonecznej

Projektowanie i montaż urządzeń fotowoltaicznych oraz systemy inteligentnych domów w praktyce. Uczniowie I klasy Technikum Energetycznego odwiedzili firmę Elbud Bełchatów z Dąbrowy Rusieckiej, która jako jedna z nielicznych firm w regionie specjalizuje się w tych właśnie nowoczesnych technologiach.

czytaj więcej

Powrót do strony głównej