Inteligentny Budynek

Dostosowany do Twoich potrzeb...
 

Dom zaprojektowany przez ELBUD BEŁCHATÓW SP. Z O.O. to najwyższa staranność wykończenia, najnowocześniejsze myślące technologie, a także zapewnienie jego mieszkańcom maksymalnego poczucia bezpieczeństwa i komfortu. Kreujemy przestrzeń, która jest integralną częścią swojego środowiska, co w praktyce oznacza nieograniczoną możliwość zarządzania systemami ciepła, klimatyzacji, wentylacji, oświetlenia i domowych urzadzeń.

 

 

INTELIGENTNY DOM to wyjątkowe poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Bardzo popularne ostatnio pojęcie – INTELIGENTNY DOM – okazuje się być nadal bardzo enigmatyczne. Nieodzownie łączy się z takimi hasłami jak inteligentne instalacje, automatyka budynkowa czy inteligentne systemy instalacyjne.

INTELIGENTNY DOM to takie miejsce, w którym wszystkie dotychczas niezależne instalacje (między innymi oświetlenie, rolety, audio-video, instalacja grzewcza, system alarmowy, monitoringu) tworzą jeden inteligentny w pełni zautomatyzowany system, który według preferencji i potrzeb swoich mieszkańców zarządza wszystkimi instalacjami.

Taka kompleksowa integracja instalacji oraz ich zautomatyzowanie, zapewniają nowe możliwości i niespotykaną dotąd funkcjonalność.

Ostatnio coraz bardziej popularne staje się wykorzystanie INTELIGENTNEGO DOMU do zdalnego zarządzania i serwisu budynków. Poza niemal nieograniczonymi możliwościami funkcjonalnymi systemów inteligentnych oferujemy do wyboru szeroki wachlarz sposobów sterowania - od tradycyjnych przycisków, poprzez wielofunkcyjne przyciski EIB KNX, piloty, telefony, aż do paneli i komputera dzięki czemu osiągamy nowe możliwości.

Oczekujesz od swojego domu funkcjonalności, estetycznego wykończenia pomieszczeń i oszczędności w gospodarowaniu energią – sprawdź nasz INTELIGENTNY DOM.

Co daje nam system inteligentnego domu?

Wyobraźmy sobie sytuację, w której wracamy do domu, który jeszcze przed naszym wejściem sprawdzi naszą tożsamość przy furtce, po czym zapali odpowiednie światła drogi do domu, a następnie wykorzysta informację o powrocie właścicieli do podniesienia temperatury w całym domu. Zapali światła w korytarzu, a wciśnięcie jednego klawisza sprawi, iż sami dostosujemy swoje potrzeby co do oświetlenia, temperatury oraz rolet.

Przed kąpielą wciśnięcie jednego przycisku sprawi, że temperatura w łazience się podwyższy (załączy się ogrzewanie podłogowe), a kiedy po gorącej kąpieli nie chce nam się iść do każdego dotychczas odwiedzonego pomieszczenia, następuje wciśnięcie jednego klawisza i w całym domu gasną światła, rolety opuszczają się i załącza się alarm działający na zewnątrz budynku.

Wstając rano, nie mamy czasu na podchodzenie do grzejnika i odkręcanie zaworu, aby było cieplej, inteligentny dom zrobi to za nas już wcześniej, zapali światło w kuchni i dostosuje się do naszych porannych potrzeb. Wyjazd do pracy, nie wyłączyliśmy światła w domu, cóż nie mamy zamiaru się wracać, jeden ruch palca po ekranie komórki i nasz dom wyłącza światła, zamyka żaluzje i drzwi, załącza alarm zewnętrzny i wewnętrzny.

Dostosowanie oświetlenia do pory dnia, światło nie oślepia nas, zapalając się na 100%, a załączenie telewizji lub sceny dostosowanej do sytuacji sprawi, iż światło zapali się tak, jak tego chcemy, a rolety opuszczą się lub podniosą na odpowiednią wysokość po czym zasłonią lub odsłonią się mniej lub bardziej. Oszczędność przede wszystkim.

Poprzez dostosowanie ogrzewania do pory dnia zapewnimy oszczędność energii i czasu.

Jak można zauważyć - w nocy nie przebywamy w kuchni i salonie, a najwięcej w sypialni, zaś wstając w jadalni, kuchni i łazience. Wyjeżdżając do pracy INTELIGENTNY DOM dostosuje temperaturę, klimatyzację i wentylację. Zrobi to przez zmniejszenie lub zwiększenie temperatury, wyłączenie ogrzewania kiedy nas nie ma. A w czasie wyjazdu zimą dostosuje temperaturę do swoich własnych potrzeb (nie ma mowy o zamarznięciu czynnika grzewczego w grzejnikach, nie ma potrzeby, aby ktoś musiał opiekować się domem, w razie potrzeby może zasymulować naszą obecność w domu), przed naszym powrotem sprawi, że temperatura znów się podniesie. Obniżenie temperatury o jeden stopień, sprawi iż zaoszczędzimy od 4 do 8% energii, gdzie uzyskujemy największe oszczędności. Zapewnimy oszczędność wykorzystania energii elektrycznej, bo gdy zapomnimy zgasić światła, zawsze możemy sprawdzić to przez internet lub telefon i zgasić je zdalnie.

Sterowanie funkcjami moskitier i rolet możemy zawsze sprawić, aby słońce nie oślepiało nas rano, podczas oglądania telewizji system inteligentnego budynku odczyta położenie słońca i dostosuje się do naszych wymagań, zaś nasz ogród zawsze będzie podlany w odpowiednim stopniu, poprzez sczytanie czujników wilgotności, inteligentny dom podleje za nas ogród i sprawdzi dodatkowo, czy nie ma nikogo na trawniku lub ogrodzie.

Integracja INTELIGENTNEGO DOMU z systemami alarmowymi - dzięki połączeniu systemu Inteligentnego Domu z systemem alarmowym zyskujemy wiele nowych możliwości. Śmiało możemy nazwać system alarmowy drugimi oczami inteligentnego systemu. Dla przykładu Inteligentna Instalacja może sczytać z alarmu stan czujek i kontraktronów w oknach oraz drzwiach. Te informacje może wykorzystać przy sterowaniu ogrzewaniem i klimatyzacją (po otwarciu okna inteligentny dom wyłącza ogrzewanie bądź klimatyzację w danym pomieszczeniu). Możemy wykorzystać dane z wszystkich czujek alarmowych - np. po zgłoszeniu alarmu z czujki zalania wodą – INTELIGENTNY DOM zamknie główny zawór wody.

To tylko przykładowe możliwości całego systemu, które ograniczają tylko i wyłącznie indywidualne potrzeby i wymagania użytkowników.

Powrót do strony głównej