Elbud realizuje projekt „Odnawialne Źródła Energii w Gminie Osjaków”

Elbud realizuje projekt „Odnawialne Źródła Energii w Gminie Osjaków”

Elbud Bełchatów sp. z o.o. zrealizował kontrakt dla Gminy Osjaków w ramach projektu „Odnawialne Źródła Energii w Gminie Osjaków” współfinansowanego ze środków pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Celem projektu było zwiększenie produkcji energii ze źródeł odnawialnych i zmniejszenie wykorzystania konwencjonalnych źródeł energii w Gminie Osjaków, skutkujące poprawie stanu środowiska naturalnego w wyniku redukcji zanieczyszczeń do atmosfery. Zakres prac, zlecony naszej firmie obejmował m.in. sporządzenie dokumentacji projektowej, dostawę i montaż 74 instalacji fotowoltaicznych na budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej oraz montaż 6 kotłów na biomasę.

Zgodnie z celem głównym projektu, nowe instalacje PV i kotły przyczyniają się do redukcji zanieczyszczeń powietrza i poprawy warunków środowiska naturalnego. Mieszkańcy, jak i sama Gmina Osjaków, korzystają już z rozwiązań, które pozwalają znacznie obniżyć rachunki za energię elektryczną.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z naszych realizacji TUTAJ

 

Euro logos