Z wizytą w elektrowni słonecznej

Z wizytą w elektrowni słonecznej

Projektowanie i montaż urządzeń fotowoltaicznych oraz systemy inteligentnych domów w praktyce. Uczniowie I klasy Technikum Energetycznego odwiedzili firmę Elbud Bełchatów z Dąbrowy Rusieckiej, która jako jedna z nielicznych firm w regionie specjalizuje się w tych właśnie nowoczesnych technologiach.

Technik urządzeń i systemów odnawialnych źródeł energii to jeden z kierunków kształcenia proponowanych przez Technikum Energetyczne. Uczniowie nie tylko uczą się teorii, ale również poznają nowoczesne zastosowania w praktyce.
W arkana nowych technologii uczniów wprowadzali specjaliści, na co dzień zajmujący się tematyką instalacji fotowoltaicznych.

Uczniowie nie tylko mogli poznać komponenty potrzebne do zainstalowania systemów, mogli również zadając pytania fachowcom rozwiać własne wątpliwości i pogłębić wiedzę praktyczną. Zwiedzili również położoną niedaleko elektrownie słoneczną. Obecnie znajduje się tam 2 tysiące modułów fotowoltaicznych. W przyszłości ma to być największa tego typu elektrownia w kraju.

Zachęcamy do obejrzenia foto i videorelacji z wydarzenia

Euro logos