Budowa farm fotowoltaicznych

 

Farmy fotowoltaiczne, znane jako elektrownie słoneczne to specjalnie wydzielone strefy terenu gdzie umieszczone są instalacje paneli zamieniających energię słoneczną w energię elektryczną. Farmy fotowoltaiczne to rozsądna inwestycja w ekologiczną przyszłość.
Oferujemy dwa sposoby rozpoczęcia korzystania z instalacji fotowoltaicznych. Dla tych, którzy chcą zainwestować w instalację fotowoltaiczną – instalacja fotowoltaiczna „pod klucz”, oraz dla tych którzy chcą zainwestować i rozłożyć koszty inwestycji na dłuższy okres poprzez spłatę w ratach – dzierżawa instalacji fotowoltaicznych.

Elbud - wykonawcy farm fotowoltaicznych

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem przy budowie farm fotowoltaicznych w całym kraju. Zakres naszych usług to kompleksowa budowa farm, począwszy od przygotowań przez opracowanie dokumentacji technicznej i projektowej, aż po realizację projektu.

Współpracujemy jedynie z wybranymi producentami paneli fotowoltaicznych, inwerterów i pozostałych elementów bazowych, aby dostarczyć Państwu produkt zaawansowany technologicznie o najwyższej jakości. Wszystkie komponenty użyte w zestawach są produkcji europejskiej.

Zadzwoń i opowiedz nam o swoich planach, a my z przyjemnością pomożemy przy ich realizacji. Elbud to zespół profesjonalistów, gotowych przeanalizować potrzeby Twojej firmy i zaoferować optymalne rozwiązanie.

100%

ZIELONA ENERGIA

15 lat

DOŚWIADCZENIA

3000+

ZADOWOLONYCHKLIENTÓW

Dofinansowanie na budowę odnawialnych źródeł energii

Inwestycję budowy farmy słonecznej jak każdą inna należy dobrze przemyśleć. Decydując się na budowę farmy fotowoltaicznej, należy wziąć pod uwagę między innymi takie aspekty jak dofinansowanie budowy farmy fotowoltaicznej. Warto dowiedzieć się, czy organy władz terenu, na którym powstanie farma paneli fotowoltaicznych, nie oferują wsparcia finansowego.

Przedsiębiorcy, którzy chcą przyczynić się do produkcji prądu z odnawialnych źródeł energii, mogą skorzystać z programów finansowych, które mogą znacząco obniżyć koszty całej inwestycji. Pomoc finansową zmniejszającą koszty budowy farm, można uzyskać z programów regionalnych, rządowych, bądź też unijnych, w uzyskaniu dofinansowania pomogą specjaliści z naszej firmy zajmującej się m.in. projektem elektrowni fotowoltaicznej.

Zalety posiadania farm fotowoltaicznych

Budowa farm fotowoltaicznych to najlepszy sposób na to, by wytwarzać własną, w 100% czystą energię.

budowa farmy fotowoltaicznej

Zyski

Farmy instalacji fotowoltaicznych przynoszą zyski z tytułu sprzedaży energii do sieci oraz ograniczają koszty zakupu energii elektrycznej.

budowa farmy fotowoltaicznej

Sprawna instalacja

W przypadku farm fotowoltaicznych instalacja systemów jest prosta i sprawna.

Surowiec odnawialny

Farma fotowoltaiczna to surowiec czysty i odnawialny, zrównoważona i przyjazna technologia dla środowiska naturalnego.

Niewyczerpalne źródło energii

Choć w mniejszych ilościach, jednak energia elektryczna jest wytwarzana również wtedy, gdy jest pochmurnie.

Niezależność

Brak zależności od paliw kopalnianych.

Jakie warunki musi spełniać działka pod budowę farmy fotowoltaicznej

Chcesz zbudować pierwszą farmę fotowoltaiczną, zatem musisz na wstępie wiedzieć jakie warunki musi spełniać Twoja działka. Zacznijmy od tego, że budowy elektrowni fotowoltaicznych nie możesz dokonać w zabudowie mieszkalnej, działka na której będzie znajdować się farma musi być oddalona od zabudowań mieszkalnych minimum 100 metrów. Teren o minimalnej powierzchni 1 ha, musi być płaski bądź ewentualnie pochylony na południe z dostępem do infrastruktury energetycznej i utwardzonej drogi. Ostatnim warunkiem jest klasa gleby, powinna to być IV klasa lub gorsza. W celu uzyskania szerszych informacji, zapraszamy do kontaktu.

Współpraca z firmą ELBUD

Oferujemy szereg rozwiązań energetycznych, dbając jednocześnie o potrzeby naszych Klientów, jak również o dobro środowiska. Naszą misją jest oferowanie skutecznych rozwiązań, odpowiadających na potrzeby klientów.

Kontakt

Zadzwoń lub napisz i opowiedz nam w czym możemy Ci pomóc a zrobimy to na najwyższym poziomie.

Wycena

Z przyjemnością sprawdzimy czy Twój grunt spełnia wszystkie warunki, następnie przygotujemy darmową wycenę.

budowa farmy fotowoltaicznej

Budowa farmy

Nasza oferta obejmuje kompleksową realizację, począwszy od dokumentacji po ostateczne pomiary i odbiór.

ZAMÓW BEZPŁATNĄ WYCENĘ

Proces inwestycji

Z uwagi na rozmiar inwestycji, chcąc wybudować farmę fotowoltaiczną należy przygotować się na spełnienie określonych, obowiązującymi przepisami warunków formalnych.

Audyt gruntu / działki

Sprawdzenie powierzchni gruntu, infrastruktury wokół terenu, ograniczenia formalno prawnego, nasłonecznienia terenu oraz najbliższych lini energetycznych.

Studium wykonalności

Wykonanie projektu koncepcji, sprawdzenie warunków przyłączenia, realizacja projektu budowlanego następnie złożenie wniosku o budowę. Gdy mamy już potrzebną dokumentację zamawiamy sprzęt fotowoltaiczny, montujemy go i uruchamiamy.

Podłączenie do wybranego modelu sprzedaży

Decyzja należy do Ciebie, opcje masz następujące: wirtualna elektrownia, umowy CPPA, handel energią na TGE lub aukcje OZE.

Proces budowy farm fotowoltaicznych

Jeśli posiadasz działkę spełniającą wszystkie warunki, kolejnym krokiem są wszelkie formalności. Budowa farmy fotowoltaicznej wymaga uzyskania Decyzji Środowiskowej, wydawanej przez Urząd Miasta lub Urząd Gminy. Jeśli dla danego obszaru nie ustalono miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, należy uzyskać warunki zabudowy. Następnie Operator Sieci Dystrybucyjnej, powinien wydać warunki przyłączeniowe do sieci energetycznej. Aby zamontować farmę fotowoltaiczną, należy uzyskać pozwolenie na budowę, które wydawane jest przez Urząd Wojewódzki. Z kolei by wytwarzać legalnie energię elektryczną z farmy fotowoltaicznej należy posiadać koncesję, jednak najpierw trzeba otrzymać promesy koncesji przyjmowanej przez terenowy oddział Urzędu Regulacji Energetyki. Po uzyskaniu wszystkich powyższych zezwoleń i dokumentów, zaczynamy sporządzanie projektu wykonawczego i przechodzimy do budowy farmy fotowoltaicznej. Po zakończeniu budowy, zgłaszamy gotowość do przyłączenia farmy do sieci Operatorowi Sieci Dystrybucyjnej, a następnie zawieramy umowę przyłączenia.

Po zakończeniu budowy wykonujemy powykonawczą mapę geodezyjną, którą zwracamy do Urzędu Regulacji Energetyki, by otrzymać koncesję.

ZAMÓW BEZPŁATNĄ WYCENĘ

Jak działa farma fotowoltaiczna wykonana przez firmę Elbud?

Farmy fotowoltaiczne to inaczej elektrownie słoneczne składające się z tysięcy paneli fotowoltaicznych. W każdym z nich znajdują się ogniwa fotowoltaiczne, w których energia powstaje poprzez zastosowanie materiału półprzewodnika, najczęściej krzemu. Zachodzi w nich zjawisko fotoelektryczne czyli proces gdy pochodzące z promieni słonecznych fotony wzbudzają w ogniwach ruch elektronów, który powoduje powstanie napięcia elektrycznego (różnicy potencjałów).
Począwszy od najmniejszych modułów fotowoltaicznych instalowanych np. na ulicznych latarniach, po największe układy tysięcy paneli – największa elektrownia, każda z instalacji ma określoną moc wytwarzania energii przy pełnym nasłonecznieniu. Poziom mocy elektrowni fotowoltaicznej stanowi sumę mocy działających w niej panel. im więcej paneli, tym większe łącznej mocy możliwości generowania łącznej mocy.

Dlaczego warto wybrać usługi firmy Elbud?

Posiadamy wieloletnie doświadczenie i wizję by realizować usługi na najwyższym poziomie. Rozwój energii odnawialnej ma dla nas duże znaczenie, jednocześnie zainteresowanie budową farm z roku na rok rośnie. Jeśli zdecydujesz się na fotowoltaiczną energię, z przyjemnością podejmiemy się budowy instalacji. Poprowadzimy Cię przez wszystkie etapy budowy farmy, ponieważ wykonujemy swoje usługi kompleksowo.

budowa farmy fotowoltaicznej

Certyfikowani eksperci

Jesteśmy dumni z naszego zespołu. Instalatorzy, kadra inżynierska oraz eksperci posiadają wszystkie niezbędne i aktualne uprawnienia oraz certyfikaty, potwierdzone przez Urząd Dozoru Technicznego.

Kompleksowa obsługa

Zapewniamy obsługę od A do Z. Nasi eksperci poprowadzą Cię przez wszystkie etapy budowy oraz wyjaśnią tematykę farm fotowoltaicznych.

budowa farmy fotowoltaicznej

Bezpieczeństwo

Wszystkie farmy budowane przez naszą firmę oparte są na sprzęcie najwyższej jakości, spełniającym wszystkie kryteria oraz zgodnym z zaleceniami Polskiej Izby Ubezpieczeń.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI I OPOWIEDZ NAM O SWOJEJ WIZJI

Podaj swój numer telefonu lub zadzwoń, by dowiedzieć się więcej na temat projektów farm fotowoltaicznych. Z przyjemnością pomożemy zrealizować Ci Twój cel. Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie budowy farm.

    LUB ZADZWOŃ

    +48 123 789 614